Firma PARMED oferuje kompleksowe usługi z zakresu hirudoterapii i naturoterapii w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny w tej dziedzinie.
W gabinecie hirudoterapii prowadzimy profesjonalne zabiegi z pijawkami lekarskimi, a w Centrum Medycznym Parmed liczne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, estetycznej, chirurgii ręki i medycyny estetycznej.
Od wielu lat organizujemy kursy hirudoterapii.
Irena Paruzel Specjalistka dyplomowana z hirudoterapii. Absolwentka Rosyjskiej Akademii Hirudoterapii w St.Petersburgu i Wilnie. Członek Brytyjskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego. Współautorka książki ,, Zarys hirudoterapii praktycznej”. Współorganizatorka kursów hirudoterapii w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Absolwentka kursów hirudoterapii zaawansowanej w Szwajcarii i Niemczech. Wieloletnie doświadczenie w hirudoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Hirudoterapii.
Maciej Paruzel Specjalista chirurgii ogólnej i hirudoterapii Od 1996 roku pracujący w Ośrodku Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej w Trzebnicy. Obecnie Szpital Św.Jadwigi Śl. w Trzebnicy Współautor pierwszej w Polsce transplantacji kończyny. Autor pierwszej w Europie replantacji palców u 5 latka. Absolwent Rosyjskiej Akademii Hirudoterapii w St.Petersburgu. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego 2010-2012. Prezes Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego. Członek honorowy Brytyjskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego. Autor pierwszej polskiej medycznej książki na temat hirudoterapii pt.,,Zarys hirudoterapii praktycznej”
Nasza historia
Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzaliśmy hirudoterapię do lecznictwa w latach 2003-2004. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem postanowiliśmy podzielić się z innymi. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu hirudoterapią - wykorzystaniem pijawki w leczeniu - w naszej firmie w 2005 roku podjęliśmy decyzję o współpracy z firmą hodującą pijawki lekarskie w organizowaniu kursów dla wszystkich osób pragnących w profesjonalny sposób zająć się wspomaganiem leczenia pijawkami lekarskimi. Początkowo były to kursy o stopniu podstawowym z bardzo ograniczonym merytorycznie poziomem kursów. Brak materiałów szkoleniowych i wąska wiedza na ten temat oraz mnóstwo przekłamań, powodowało że hirudoterapia w Polsce rozwijała się z dużym oporem ze strony środowiska medycznego. Przełamaliśmy te bariery. Dziś hirudoterapia należy do procedur medycznych.
Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy hirudoterapię do oddziałów szpitalnych w Polsce przy akceptacji Naczelnej Izby Lekarskiej.
Od 2008 roku hirudoterapia znalazła się w spisie Międzynarodowych Procedur Medycznych ICD-9 pod nr 99.991 i jest legalną terapią medyczną. Nasza firma pozostaje w bliskim kontakcie z najlepszymi specjalistami hirudoterapii śledząc najnowsze trendy naukowe z całego świata związane z tematem pijawek lekarskich.
Współtworzyliśmy Polskie Towarzystwo Hirudologiczne.
Leczenie pijawkami, czyli hirudoterapia przeżywa prawdziwy renesans. Zabiegi wykonywane z użyciem pijawki znane są od wieków, jednakże dopiero naukowe podejście do pijawki, które potwierdza jej niesamowite właściwości, spowodowało ponowny wzrost zainteresowania hirudoterapią. Stawianie pijawek wymaga kwalifikacji. Pomoże Ci je zdobyć kurs hirudoterapii, który rozpowszechnia informacje na temat skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego stosowania pijawek w celach leczniczych. Kurs leczenia pijawkami kończy się otrzymaniem certyfikatu ważnego na terenie UE oraz w krajach pozaunijnych.
Masz już kwalifikacje i chcesz skorzystać z dobroczynnego wpływu pijawek na zdrowie?
Pamiętaj, że aby leczenie pijawkami było bezpieczne, należy nabyć pijawki z właściwego źródła i wiedzieć wszystko o zaletach i komplikacjach tej terapii, aby nie zrobić nikomu krzywdy.
Hirudoterapia to wykorzystanie pijawek lekarskich laboratoryjnych w terapii różnych schorzeń. Do wykorzystania w leczeniu nadają się wyłącznie pijawki pochodzące z hodowli laboratoryjnej i posiadające odpowiedni certyfikat. Wykorzystywanie pijawek pochodzących ze środowiska naturalnego oraz pozyskiwanych z nielegalnych hodowli grozi poważnymi konsekwencjami dla zdrowia z przeniesieniem chorób odzwierzęcych na człowieka.
Terapia pijawkami lekarskimi powróciła do współczesnej medycyny po 120 latach i stała się jedna z najmodniejszych terapii alternatywnych.
Przystawianie pijawek to nie leczenie za pomocą krwioupustów, lecz podawanie podskórnie i do układu naczyniowego produkowanych przez pijawkę w gruczołach ślinowych aktywnych biologicznie związków, których liczba przekracza 100.
Medycyna współczesna nie akceptuje przystawiania pijawek na wszystkie choroby. Hirudoterapia w oddziałach szpitalnych ograniczona została do zastosowania w wybranych schorzeniach chirurgii urazowej, naczyniowej, ortopedii, chirurgii ręki i chirurgii plastycznej. Inne zastosowania wybiegają poza ramy lecznictwa szpitalnego i pozostają w rękach hirudoterapeutów.
Wiedza i umiejętność doboru wskazań w hirudoterapii warunkuje jej sukces. Bezmyślne terapie mogą grozić poważnymi powikłaniami. Należy, więc leczyć się tam gdzie doświadczenie wieloletnie oraz wiedza gwarantują skuteczność terapii, a nie u przypadkowych terapeutów. Liczba chorób, w których terapia pijawkowa może pomóc jest ogromna. Największą grupę schorzeń stanowią zmiany zwyrodnieniowe stawów i kości oraz choroby naczyniowe.
Hirudoterapia znalazła też zastosowanie w wybranych schorzeniach: ginekologicznych, okulistycznych, neurologicznych, dermatologicznych i w leczeniu niektórych schorzeń chorób wewnętrznych.
Hirudoterapia jest zarejestrowaną międzynarodową procedurą medyczną w spisie procedur medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 i nie ma nic wspólnego z szarlatańskimi terapiami oferowanymi na rynku.